Sezon letni pełen upalnych dni już za nami, dlatego jest to odpowiednia pora, aby zadbać o swój klimatyzator. W tym celu należy skorzystać z usług serwisowych profesjonalnej firmy, która przeprowadzi fachowy serwis twojego urządzenia chłodniczego. Regularne czyszczenie klimatyzacji ma wpływ na prawidłowe i wydajne działanie urządzenia, co z kolei wiąże się z mniejszym zużyciem energii. Jak wygląda oczyszczanie układu klimatyzacji? Dowiedz się więcej i zadbaj o jakość powietrza w twoim domu.

Na czym polega serwis klimatyzacji?

Serwis układu klimatyzacji polega na dokonaniu oceny stanu technicznego urządzenia. Podczas prac serwisowych fachowiec czyści i dezynfekuje urządzenie, odgrzybia całą instalację, a także czyści bądź wymienia filtry. W przypadku, gdy serwisant zauważy jakąś usterkę, zaproponuje metodę jej usunięcia oraz przedstawi wycenę i termin realizacji.

Dlaczego czyszczenie klimatyzacji jest tak ważne?

To od stopnia czystości naszego urządzenia będzie zależeć jakość powietrza w pomieszczeniu. Regularne czyszczenie klimatyzacji usuwa bakterie, kurz i alergeny, które gromadzą się w układzie klimatyzacji. Rozwój pleśni i chorobotwórczych drobnoustrojów nie tylko szkodzi naszemu zdrowiu, ale również prowadzi do powstania nieprzyjemnego zapachu. Przebywanie w klimatyzowanym pomieszczeniu, w którym nie dba się o odgrzybianie klimatyzacji jest niekomfortowe i może odbić się negatywnie na naszym zdrowiu.

Prawidłowy serwis urządzenia chłodniczego poprawia jego wydajność, zużywając znacznie mniej energii. Rachunki za prąd stają się mniejsze, a samo urządzenie zaczyna pracować zauważalnie ciszej. 

Czyszczenie klimatyzacji domowej – jak często?

Czyszczenie i odgrzybianie klimatyzacji należy przeprowadzać przynajmniej dwa razy w roku – po sezonie letnim oraz tuż przed nim. Natomiast filtry mechaniczne powinny być czyszczone co około 3 miesiące. 

Serwis urządzeń chłodniczych CHŁODNIK

Serwis Chłodnik oferuje kompleksowy serwis klimatyzacji domowej. Technicy nie tylko wyczyszczą i odgrzybią twoje urządzenie, ale również sprawdzą szczelność i prawidłowość pracy układu. Proces ten jest pracochłonny, dlatego warto powierzyć to zadanie fachowcom, którzy dysponują specjalistycznym sprzętem oraz niezbędną wiedzą.