Nasza firma Chłodnik Bydgoszcz specjalizuje się między innymi w serwisie urządzeń chłodniczych. Wiemy, jak systematyczny serwis wpływa na bezawaryjność i wydajność urządzeń chłodniczych czy klimatyzacyjnych, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby wykonywane przez naszych specjalistów usługi były skuteczne. Na czym jednak dokładnie polega serwis oraz co wchodzi w jego zakres? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule.

Co obejmuje kompleksowy serwis urządzeń chłodniczych?

Choć najważniejszy etapem serwisu jest diagnostyka urządzenia, to w zakresie serwisu urządzeń chłodniczych powinna znaleźć się również:

  • kontrola szczelności układów chłodniczych,
  • odgrzybianie i dezynfekcja urządzenia,
  • przegląd oraz czyszczenie poszczególnych elementów jednostki (wewnętrznych i zewnętrznych),
  • sprawdzenie systemów elektrycznych oraz działania funkcji urządzenia,
  • naprawa lub wymiana uszkodzonych elementów,
  • test urządzenia po naprawie.

Kompleksowy serwis urządzenia chłodniczego najlepiej jest przeprowadzać dwa razy w roku – jesienią i wiosną.

Dlaczego serwis urządzeń chłodniczych jest potrzebny?

Choć urządzenia klimatyzacyjne, które sprzedajemy, cechują się wysoką wydajnością, a także jakością, to wpływ na ich bezawaryjność ma również prawidłowe użytkowanie urządzenia i konserwacja. Regularny serwis w znacznym stopniu poprawia pracę urządzenia oraz jej sprawność, dając klientowi pewność, że urządzenie działa poprawnie i nie stwarza zagrożenia. Dezynfekcja wchodząca w skład usługi zapobiega powstawaniu chorobotwórczych bakterii i grzybów, poprawiając komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Usuwanie drobnych usterek i czyszczenie eliminuje ryzyko zepsucia się urządzenia, jak również kosztownej naprawy lub jego całkowitej wymiany.

Serwis urządzeń chłodniczych Chłodnik

Oprócz serwisowania urządzeń chłodniczych oferujemy również usługę przeglądu szczelności układów chłodniczych, montażu urządzeń chłodniczych, a także naprawy lodówek, zamrażarek, czy szaf chłodniczych.


Zapoznaj się z zakresem usług oferowanych przez Chłodnik Bydgoszcz